با در نظر گرفتن استقبال بی نظیر کاربران از تلفن های هوشمند، اینستاگرام این روزها دوران خوشی را سپری می کند، اما همواره به آن ایراداتی وارد بوده که از جمله آنها می توان به نمایش تصاویر در ابعاد بسیار کوچک اشاره کرد. به نظر می رسد که این رویه به زودی دچار تغییر خواهد شد.

اینستاگرام در جمعه ای که گذشت، با آپلود تصویری در ابعاد ۱۰۸۰×۱۰۸۰ به دنیا نشان داد که حالا در این اپلیکیشن می توانید تصاویر را با ابعاد بزرگتری از گذشته مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که مشاهده تصاویر بزرگتر هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته و در نسخه فعلی اینستاگرام همان تصاویر مربعی و کوچک را می بینید. اما بررسی کدهای منبع نسخه تحت وب اینستاگرام نشان می دهد که آخرین تصاویر آپلود شده در اینستاگرام با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل در آن ذخیره شده اند و به نظر می رسد که اینستاگرام در صدد است تا طی روزها یا هفته های آینده، گزینه ای برای سوئیچ از حالت کوچک به اندازه بزرگتر را برای تصاویر مهیا نماید.

البته اینستاگرام هنوز به این مسأله واکنشی نشان نداده. گفتنی است که این مسأله برای اولین بار توسط نویسنده وبسایت ورج کشف شده و نویسندگان آن هنوز منتظر دریافت پاسخ رسمی از اینستاگرام هستند.

برای این که تصاویر خود در ابعاد ۱۰۸۰×۱۰۸۰ را ببینید، می بایست از طریق مرورگر کروم یا فایرفاکس وارد ایسنتاگرام شده و کد HTML مربوط به تصویر خود را با آن بیابید. حالا در آن واژه jpg. را جستجو کنید. اولین آدرس باید مربوط به تصویر بزرگتر از عکس آپلودی شما در اینستاگرام باشد که می توانید آن را ملاحظه کنید.

منبع:دیجیاتو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید