با وجود آمدن خزانی زیبا با برگ های کهربایی، صبح های مه آلود و طبیعت وحشی زیبایش، دیگر نیازی نیست که برای پایان تابستان عزاداری کنیم.
اگرچه روزها در حال کوتاه شدن است و دمای هوا نیز به تدریج کاهش پیدا می کند، با همه اینها، پاییز یکی از زیباترین فصل های سال به شمار می رود.

 

این فصل سال، زمانی است که گوزن های ماده با جذابیت و زیبارویی شان، چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

در حالی که بسیاری ممکن است از به پایان رسیدن تابستان، ناراحت باشند اما ورود به یکی از زیباترین فصول سال آن هم برای چند ماه متمادی و با جذابیت های خاص هر ماه می تواند به راحتی این نگرانی رفتن تابستان را به پایان برساند. اینکه بتوانید ستاره های آسمان صاف این فصل را ببینید و در کنار آتش دور هم جمع شوید و چای بنوشید البته که می تواند بسیار مفرح بخش باشد.

واژه خزان (Autumn)  بیش از دو هزار سال پیش ا زنام اِتروسکان (Etruscan) و از زبان پیشارومی گرفته شده می تواند با خود دیدن تصاویر شگفت آوری از این فصل را به همراه داشته باشد.

برخی از این پرندگان در این فصل در آسمان پرواز می کنند و برخی دیگر نیز به سایر مکان ها مهاجرت می کنند. تعدادی از جانداران نیز مشغول جمع کردن غذا برای خواب زمستانی شان هستند. بله این بهترین فصل برای گروهی از حیوانات است تا بتوانند شاخ های زیبای خود را به معرض نمایش بگذارند.

میل آنلاین تراول، مجموعه ای از عکس های پاییزی را برای خوشامدگویی به برگ های روی زمین ریخته پاییزی و روزهای کوتاه تر این فصل گردآوری کرده است که در این نوشته به بررسی آنها خواهیم پرداخت.


در پارک ریچموند لندن تصویر گوزنی را می بینیم که شاخ هایش، در میان مه زیبای صبحگاهی و برگ های ریخته یا تغییر رنگ داده خودنمایی می کند.


ترکیب خارق العاده ای از رنگ های سبز، نارنجی و قرمز درختان در جنگل وستُنبرت آربُرتم واقع را در گلوس استرشایر در جنوب انگلستان را ملاحظه می کنید. 


تصویری از جوجه تیغی های را می بینید که بدن شان را در میان انبوهی از برگ های پاییزی در پارک ساکسونی آلمان جمع کرده اند.


شبحی از پرهای یک جغد را در وسط یک جنگل که گویی با چنگال هایش به تکه ای چوب چسبیده را می بینید.


انعکاس رنگ ها اطراف یک کلبه اسکاتلندی در میان مه زیبای صبحگاهی را  ناظرید که همچون یک تابلوی نقاشی است.


در برخی از نقاط جهان همچون ایالت آلبرتای کانادا خاصه در پارک واترتون لیک، پاییز فصل مناسبی برای کسانی است که می خواهند ستاره های شب را در زیباترین حالاتشان ببینند.


بسیاری از جانداران سرزمین های جنگلی در این فصل آماده خواب زمستانی می شوند اما خرگوش ها این عادت را ندارند و شجاعانه به جست و خیز در این جنگل ها مشغولند.


انوار خورشید در فصل خزان، در سپسده دم، این فرصت را می یابند که از میان انبوه درختان و شاخه های طلایی آنها عبور کنند.


غازهای کانادایی، که بومی آرکتیک و بخش های شمالی آمریکا هستند، در سال های ۱۷۰۰ میلادی با پرواز به سمت لندن به بریتانیایی ها معرفی شدند.


همان طور که در بخش مقدمه این نوشته نیز بدان اشاره شد، واژه خزان بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از زبان های پیشارومی گرفته شد.


تصویر جانداری به نام روباه قرمز را می بینید که برخی آن را می ستایند و برخی هم از آن بدگویی می کنند. او بر روی زمین پارک الانگکوئین در ایالت انتاریوی کانادا مشغول استراحت است که شکار تصویر شده. 


تصویر زیبایی از سنجابی نادر و قرمز که بومی بریتانیاست. این گونه از سنجاب، پس از معرفی گونه های خاکستری از همین جاندار، مورد تهدید قرار گرفت.


تصویر زیبایی از سربرآوردن خورشید با شبنم های نارنجی رنگ پراکنده در امواج خورشیدی را در پاییز زیبای ایتالیا و در منطقه تاسکونی آن ملاحظه می کنید. 


برگ های کاملا قرمز در میان درختانی که برگ های خود را در آسمانی که رو به تاریکی است، از دست داده اند می بینیم. 


لازم نیست که حتما برای دیدن چنین مناظر زیبایی در پیاده روهای لندن قدم بزنید، کافی است که تصاویری از این زیبایی را مشاهده کنید تا به وجد آیید.

 
منبع:روزیاتو

در انتها برای اینکه این مقاله را به جذاب ترین حالت ممکن به پایان برسانیم، تصویر کاوالیر، سگ پرنس چالز، نوه ملکه را با هم می بینیم که سرش را از میان انوبهی از برگ های رنگارنگ پاییزی بیرون آورده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید