نمایشگاه خیریه عکس «تخته سیاه» در ساری و قائمشهر

 نمایشگاه خیریه‌ای از مجموعه عکس‌های امیرعلی رزاقی با عنوان «تخته سیاه» از ۲۱ شهریور در گالری نوران قائمشهر و از ۲۴ شهریور ۹۴ در گالری سوره ساری برگزار خواهد شد.
 
 طبق اعلام دست‌اندرکاران، در این نمایشگاه، تعداد ۲۵ عکس در اندازه ۴۰×۶۰ سانتیمتر از سختی تحصیل دانش‌آموزان روستای اسبو بندپی روایت می‌کند. با توجه به نزدیک شدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، انجمن خیریه همیاران ساری که پیشتر نیز در برپایی ۳ نمایشگاه خیریه عکاس همکاری داشتند، در تلاش برای برگزاری نمایشگاه خیریه دیگری است که درآمد آن، برای خرید نیازهای دانش‌آموزان و تجهیزات مدرسه هزینه خواهد شد. 
 
کودکان روستای جنگلی اسبوکه در مسیر جاده فیروزجاه و ۶ کیلومتری شهر گلوگاه قرار دارد، هر روز جاده‌ای خاکی را می‌پیمایند تا به مدرسه ابتدایی‌ امام حسن مجتبی (ع) برسند، مدرسه‌ای محروم که تنها شوق فراگیری کودکان روستا راه آن را هموار می‌کند. 

  نمایشگاه خیریه " تخته سیاه" چهارمین نمایشگاه خیریه امیرعلی رزاقی، عکاس خبرگزاری مهر است. وی پیش از این نیز چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در مازندران و تهران برگزار کرده و موفق به کسب جوایزی از مسابقات عکاسی نیز شده است.

گشایش ۲۱ شهریور – ساعت ۱۷
نمایشگاه تا ۲۳ شهریور ۹۴ هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ دایر است.
قائمشهر، خیابان ساری، یاس ۵۹، انتهای شهدای ۲، نگارخانه نوران

گشایش: ۲۴ شهریور – ساعت ۱۷
نمایشگاه تا ۲۸ شهریور ۹۴ هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ دایر است.
ساری، میدان امام، بلوار دانشجو، حوزه هنری مازندران، گالری سوره

منبع

نمایشگاه گروهی عکس «سبز خاکستری» در تبریز

  نمایشگاه گروهی عکسی با عنوان «سبز خاکستری» با سرپرستی دکتر محمدرضا خاکزاد از ۲۵ مرداد ۹۴ در تبریز برپا می‌شود.
 
  طبق اعلام دست‌اندرکاران، مجموعه عکس‌های این نمایشگاه با نگاهی آسیب‌شناسانه به موضوع تخریب محیط زیست توسط بشر گردآوری شده است. این نمایشگاه سعی دارد تاثیر دخالت انسان در تخریب محیط ‌زیست در حوزه‌ها و لایه‌های گوناگون طبیعت را مورد بررسی تصویری قرار دهد.

  اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه به این شرح است: فرشید احمدپور، پریسا احمدی، روجا احمدی، پریناز امکانی، مریم برزگر، حسین پرتوی، شیوا پرورشی، علی رضوانی، رضا رضوی، امیرعلی نواده شهلا، مهران واحدی و محمدرضا هاشمیان.

گشایش: یکشنبه ۲۵ مرداد – ساعت ۱۷
نمایشگاه تا ۲۹ مرداد هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ دایر است.
تبریز، چایکنار، نرسیده به مسجد پل سنگی، جنب بیمه رازی، نگارخانه هنرمند 

نمایشگاهی از عکس‌های مسعود مرادسلیمی در سنندج

 نمایشگاه عکس‌های مسعود مرادسلیمی با عنوان «در ستایش آبیدر» از ۲۵ مرداد ۹۴ در گالری سوره سنندج گشایش می‌یابد.
 
 طبق اعلام دست‌اندرکاران، در این نمایشگاه ۳۵ عکس رنگی در قطع ۷۰×۱۰۰ سانتیمتر به نمایش گذاشته می‌شود و در برپایی این نمایشگاه هم شهرداری سنندج و حوزه هنری  سنندج همکاری داشته‌اند. در متن مقدمه‌ای برای این نمایشگاه می‌خوانیم:
 
«کوه آبیدر را همه دوست دارند
 رفتن به این کوه و لذ ت ماندن در آن
 نقل خاطره‌های قدیم، حال و آینده است
آبیدر پنجره ای است در دل هر کس
 و پنجره هر خانه را که  باز کنی
 آبیدر  تابلویی است از هر فصل
از کوچه پنجره‌های قدیمی که عبور کنی
در انتهای کوچه آبیدر نشسته است
و تو را به خود می خواند
من هم دلبسته طبیعت و جلوه های آن
کفشم را آماده کردم و دوربینم را تمیز
تا بتوانم شاهدی باشم برای این حس مشترک
و در نهایت چاپ کتابی از آبیدر.
منتخبی از این راه نیمه را به نمایش گذاشته‌ام
تا در آینده آن را به آخر برسانم.»

  مسعود مرادسلیمی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران است و در حال حاضر ضمن تدریس در دانشگاه، بر روی موضوع‌های مختلفی چون معماری سنندج، کوه آبیدر و چهره هنرمندان سنندج کار می‌کند و در تلاش است نتایج آن را به صورت کتاب عرضه کند.

نمایشگاه تا ۳۱ مرداد ۹۴ هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۱ دایر است.
سنندج، خیابان فردوسی، پردیس سینمایی بهمن،گالری سوره  

 

 

 

منبع:عکاسی

نمایش عکس‌های حسن قائدی از «جنگ سوریه» در مشهد

 

 نشستی تحت عنوان «جنگ و زندگی در سوریه» با نمایش عکس‌های حسن قائدی از درگیری‌های این کشور به همراه توضیحات این عکاس خبری عصر شنبه ۱۵ آذر ۹۳ در مشهد برگزار می‌شود. 

   حسن قائدی که متولد ۱۳۵۶ در اهواز است، عکاسی را از سال ۷۵ در انجمن سینمای جوان این شهر آغاز کرده و برندهٔ بیش از چهل جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی بوده است؛ از جمله مدال طلای فیاپ در ایتالیا، مقام سوم جایزهٔ جهانی مقاومت، سه دوره از جشنواره مطبوعات ایران و مقام برتر دوسالانهٔ عکس ایران. برگزاری شش نمایشگاه عکس انفرادی در ایران و شرکت در چندین نمایشگاه گروهی عکس در خارج از کشور در کارنامهٔ او به چشم می‌خورد. همچنین او در سال ۸۳ از سوی سازمان ملی جوانان ایران به عنوان جوان برگزیدهٔ کشور در عرصهٔ هنری معرفی شد. 
 

   حسن قائدی تاکنون به پوشش عکاسی از «جنگ در سوریه، زلزله در ترکیه، زلزله در پاکستان، جنگ در عراق، زلزله در بم» پرداخته است. پروژهٔ «زندگی و جنگ در سوریه» حدود دو سال به طول انجامیده و طی این مدت، عکاس چهار سفر به سوریه داشته است. عکس‌های این پروژه به دو بخش کاملا مجزای «جنگ» و «زندگی در کنار جنگ» تقسیم می‌شود. 
 
  این نشست شنبه ۱۵ آذرماه ۹۳ از ساعت ۱۷ در محل سالن همایش‌های روزنامهٔ قدس واقع در مشهد، بلوار سجاد، ابتدای بلوار جانباز، مؤسسهٔ فرهنگی - هنری قدس برپا می‌شود و شرکت در آن برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

منبع